-->

Güne Cuma psikolojisi ile başlayıp Perşembe olduğunu öğrenmek

Veri alma hazırlıklı olmak, her alt detektör gerçekleştiren bir, kalibrasyon düzgün bir yanıt sağlamak için gerekli kümesi Haritaya arızalı kanalları ve kabul edilebilir bir gürültü sağlamak için oranı. Isimli kalibrasyon sonra normal sırasında elde edilen veri alma. Onlar ek gürültü bastırma oluşur ve Pixel Dedektör ve TRT, yeniden parça pozisyon ölçüm düzeltmeler için. Çarpışma veri alma sırasında, çevrimdışı kalibrasyon verileri ve bir alt kümesi üzerinde yapılması planlanmaktadır Bu kalibrasyon onaylanmıştır sonra en verilerin toplu işlem sadece başlayacaktır.

Bu model olayların oranı bu yana, 2008 verileri alma sırasında uygulanacak olamazdı Silikon dedektörler özellikle parça ile, büyüklük LHC çarpışmaları daha düşük birçok işlemlerdir. Bu nedenle isimli kalibrasyon sonuçlar sadece yeniden işleme kullanıldı veri alma süresi sonunda. Piksel Dedektörü kalibrasyon ayarı oluşur Ön uç ayarlayarak optik haberleşme ve elektronik üniforma eşikleri ve yanıt vermek için enjekte şarj edin. Gürültülü kanal bastırılması da yapılır şu anda. Bu kalibrasyon verileri özel ishal elde edilir. Kalibrasyon kalite sonra kullanılarak doğrulanır gürültü oranı, ücret toplama ve zamanlama ölçümleri normal ATLAS çalışır. Küme rekonstrüksiyon algoritması hangi doğruluğunu artırmak için nabız yüksekliği kullanan Pozisyon ölçümü de kalibre.

sonuçları çapraz tutarlı sonuçlar verdi iki alternatif algoritmalar kullanılarak kontrol edildi. Yerel χ içinde 2 algoritması [41, 42] minimizasyonu açısından sadece yapıldı a. Sağlam algoritmada silikon için kullanılabilir [43] dedektörleri, uyum düzeltmeleri doğrudan hesaplandı artık yanlılık boyutu. Her durumda, iteratif prosedürü kullanılmıştır. 7.6 milyon parça İç Dedektörü rekonstrükte 2008 kozmik ışın veri dönemi alma sırasında kullanıldı izleme sisteminin bir ön uyumu gerçekleştirmek için hangi ölçüde izleme performansı geliştirilmiş. Kozmik ışınlar yukarıda ve değil gelmek Çünkü ATLAS dedektörü merkezi, daha isabet kaydedildi yan kadran veya uç kapakları daha namlunun üst ve alt kadranda silikon modülleri. Buna ek olarak, yan büyük insidansı açıları ve Sonlandırıcı modülleri sonuç fakir çözünürlüklü büyük ya da parçalanmış kümeleri. Bu sınırlar için hassas Pixel Dedektörü bu bölgelerde

0 hanım yorum yapmış: